خدمات ویزا

خدمات ویزا

خدمات ویزا

در ابتدا برای استفاده از خدمات ویزا مانند ویزای شینگن و خدمات ویزا آلمان باید تعریفی از این مدرک داشته باشیم در واقع ویزا به مدرکی گفته می‌شود که می‌تواند به اشخاصی اعطا گردد که درخواست اخذ اجازه برای گذر از جایی یا ورود به آن را دارند. این مدرک به دارندۀ گذرنامه مجوز می‌دهد که به خاک یک کشور وارد شود، در آن بماند یا آن را ترک نماید.برای استفاده از خدمات ویزا  هر کشور باید به سفارت کشور موردنظر خود در بروید .البته در بعضی از مواقع این پروسه بسیار طولانی است .در عصر امروز و با توجه به وضعیت ایران  استفاده از خدمات ویزا برای مهاجرت به کشورهای اروپایی بسیار رواج پیدا کرده است.بیشتر متقاضیان برای دریافت ویزای کاری اقدام می نمایند .آنچه لازم است بدانید این است که ویزای کاری برای متقاضیان اجازه اقامت موقت را می دهند و با داشتن آن نمی توانید به طور دائم در کشور مورد نظرتان اقامت داشته باشید. آژانس هوایی سحر گلستان متخصص پرونده های مهاجرت و ارائه خدمات ویزا شینگن و یکی از دفاتر دریافت ویزای شینگن معتبر در استان گلستان واقع در شهر گرگان می باشد.

حال به بررسی اجمالی برای دریافت  انواع ویزای و استفاده از خدمات ویزا می پردازیم:

.

ویزای شینگن

هرآنچه باید در مورد دریافت ویزای شینگن بدانید در زیر جمع آوری کرده ایم:

مدارک لازم برای گرفتن ویزای شینگن و مراحلی که باید برای دریافت آن بگذرانیم، موضوعاتی است که اکثر مسافران اروپا باید درباره آن اطلاعات کافی داشته باشند.

دعوتنامه خانوادگی، کاری، سایر… / سفر توریستی

سفر به محدوده شینگن بایستی بر اساس دعوت یکی از دوستان یا اعضای خانواده، یک شرکت، یک سمینار یا دانشگاه یا موسسه دیگر باشد.

مثلا اگر از اعضای خانواده یا دوستان شما فردی در یک کشور در محدوده شینگن زندگی می‌کند، می‌تواند برای شما دعوتنامه ارسال کند تا شما برای دیدار دوستان خود بتوانید ویزا بگیرید وازخدمات ویزای آن کشور استفاده نمایید و به آن کشور سفر کنید.

در صورتی که دعوتنامه ندارید می‌توانید درخواست سفر توریستی کنید. البته برای قبول چنین درخواستی معمولا لازم است قبلا سفرهای خارجی متعددی کرده باشید تا نشان داده شود که شما در زمینه سفرهای توریستی فعال هستید. فرانسه یکی از کشورهایی است که ویزای توریستی به مسافران ارائه می دهد که مسافران علاقه دارند به‌صورت تکی و خارج از تورهای آژانس‌های مسافرتی به فرانسه سفر کنند، می‌توانند وقت سفارت فرانسه به‌صورت توریستی درخواست دهند و مدارک خود را در روز وقت ارائه دهند.

ویزای شینگن در آژانس مسافرتی سحر گلستان گرگان

حضور در سفارت و ارائه مدارک و فرم‌های لازم برای اخذ ویزا

هر سفارت برای صدور ویزا نیاز به مدارکی دارد. این مدارک به نوع ویزای درخواستی شما نیز بستگی دارد.

​عموما نیاز به عکس، کپی پاسپورت، شناسنامه، سند ملکی و … دارید و از روز مصاحبه تا گرفتن پاسخ از سفارت بین ۲ تا ۴ هفته زمان لازم است.

مدارک برای گرفتن ویزای شینگن واسفاده از خدمات ویزا کشورهای شینگن

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن شامل شناسنامه ، کارت ملی، گذرنامه، سه قطعه عکس رنگی، سند ملک مدارک مربوط به شغل و مدارک مربوط به منابع مالی، پرینت حساب بانکی، مدارک مربوط به بیمه تامین اجتماعی، سند ملکی به نام شخصی که تقاضای ورود به منطقه شینگن را دارد. البته مدارک هر کشور به شکل متفاوت است. برای مثال اسپانیا باید بعضی از مدارک به اسپانیایی ترجمه شود یعنی شما پس از دریافت وقت سفارت اسپانیا به دارالترجمه‌های رسمی برای ترجمه به مدارک به زبان اسپانیایی مراجعه می‌کنید تا بتوانید برای ویزا اقدام فرمایید.

پرکردن فرم‌های مربوطه برای دریافت ویزای شینگن

یکی از مهم‌ترین فرم‌ها، فرم استاندارد ویزای شینگن است.. بسته به نوع ویزای درخواستی نیازمند هستید فرم‌های دیگری را نیز پرکنید. این فرم‌ها هر کدام به سفارت مربوطه بستگی دارد و در سایت آن سفارت موجود است.

گرفتن وقت مصاحبه از سفارت مربوطه

معمولا می‌توانید از طریق تلفن یا ایمیل از سفارت مورد نظر خود وقت ملاقات درخواست کنید . این وقت ملاقات حداکثر باید ۳ ماه قبل از تاریخ سفر شما باشد و نه بیشتر که پارت ویزا برای دریافت وقت ویزا از جمله وقت سفارت ایتالیا به شما کمک می‌کند.

ویزای شینگن در آژانس مسافرتی سحر گلستان گرگان
آژانس هواپیمایی سحر گلستان

خدمات ویزای D- (National Visas)

این ویزا برای دانشجویان، تجار یا کسانی که برای مدت‌زمان مشخصی قصد دارند در ناحیه شینگن اقامت داشته باشند صادر می‌شود. ویزای نوع D هم می‌تواند یک‌بار ورود باشد. ویزای یک‌بار ورود نوع D برای کسانی صادر می‌شود که به دلایل مشخص مانند خدمات درمانی قصد اقامت محدود برای دوره‌ای تعیین‌شده در یکی از کشورهای عضو ناحیه شینگن را دارند و پس از آن به کشور خود بازمی‌گردند.

با در اختیار داشتن ویزای چند بار ورود نوعD، بدون نیاز به اخذ روادید دیگری می‌توان به‌ تمامی کشورهای ناحیه شینگن بدون محدودیت سفر کرد .کشورهای متعددی از کشورهای حاضر در حوزه شینگن به مراجعان خود برای امنیت بیشتر ویزای ملی آن کشور را می‌دهند یکی از این کشورهای یونان است که به مسافرانی  که می‌خواهند بالای ۹۰ روز در سال اقامت داشته باشند، ویزای ملی این کشور را ارائه می‌کند . برای دریافت خدمات ویزای ملی یونان ابتدا باید نسبت به دریافت وقت سفارت یونان اقدام کنید.

شرایط برای گرفتن ویزای نوع D

دانشجویان بین‌المللی که برای انجام پروژه‌های تحقیقاتی برای مدتی مشخص ( که کمتر از یک سال است) به ناحیه شینگن سفر می‌کنند.

دانشجویان بین‌المللی که قصد شروع تحصیل در یکی از دوره‌های تحصیلی کشورهای عضو پیمان شینگن را دارند. به این گروه ویزای یک‌ساله اعطا می‌شود که برای اقامت بیشتر قابل تمدید است.

کار علمی و آموزشی در یک مرکز تحقیقاتی یا موسسه معتبر در هریک از کشورهای اتحادیه شینگن. این ویزا با توجه به بررسی سوابق فرد و اعضای خانواده‌اش صادر می‌شود.

متخصصانی که با هدف به اشتراک گذاشتن تخصص خود به ناحیه شینگن سفر می‌کنند.

هنرمندان، ورزشکاران یا هر حرفه تخصصی دیگری در این گروه قرار می‌گیرند.

موارد اضطراری که فرد به دلیل وضعیت پزشکی برای مدت مشخصی قادر به ترک ناحیه شینگن نباشد

خدمات ویزا آلمان

صفر تا صد خدمات ویزا آلمان

اطلاعات کلی از سفارت آلمان و دریافت خدمات ویزا آلمان

برای اینکه بتوانید به آلمان سفر کنید وز ازخدمات ویزا آلمان استفاده نمایدد ، اول از همه باید ویزای این کشور را داشته باشید.

آدرس: سفارت کشور آلمان در تهران، خیابان فردوسی، پلاک ۳۲۰-۳۲۴ قرار دارد.

تلفن تماس سفارت آلمان برای دریافت خدمات ویزا: ۳۹۹۹۰۰۰۰

صندوق پستی: ۱۷۹-۱۱۳۶۵

شماره فکس: ۳۹۹۹۱۸۶۰

ساعات کاری: روزهای یکشنبه تا پنجشنبه

بخش حقوقی و کنسولی سفارت آلمان برای درفات خدمات ویزا آلمان

در صورتی که آلمانی ها در کشورهایی خارج از آلمان باشند و بخواهند با آلمان در ارتباط باشند باید از طریق بخش کنسولی اقدام کنند و در واقع این بخش مانند پلی ارتباطی بین آلمان و این افراد در خارج از آلمان است. در این بخش خدمات گوناگونی ارائه می شود.

ساعات کاری باجه ها

ساعت کاری بخش حقوقی کنسولی: ۷:۳۰ تا ۱۰:۳۰

ساعت کاری تحویل مدرک تحصیلی برای تایید: ۸:۳۰ تا ۱۰:۳۰

ساعت کاری دریافت مدارک: ۱۴:۳۰ تا ۱۵:۳۰ که البته در ماه های ژوئیه تا اوت این زمان تغییر می کند و بین ۱۴:۰۰ تا ۱۴:۳۰ می شود.

ساعت دریافت گذرنامه: ۱۰:۰۰ تا ۱۲:۰۰ و ۱۳:۰۰ تا ۱۵:۰۰

ساعت کاری دریافت تایید مدارک برای اخذ ویزا آلمان: این دفتر در سفارت آلمان روزهای یکشنبه تا پنجشنبه در ساعت های ۷:۰۰ صبح تا ۱۴:۳۰ بعدازظهر به همه ی مراجعان خدمات ارائه می کند و در ضمن نیازی به گرفتن وقت قبلی هم نیست.

خدمات ویزا آلمان , وقت سفارت آلمان

مدت زمان اخذ ویزا

از آن جا که سفارت آلمان محدودیت در دادن ویزا دارد و از طرفی تعداد مراجعه کننده ها هم زیاد است تعیین وقت چندین هفته و یا چندین ماه بسته به نوع ویزایی که می خواهید ممکن است متغیر باشد، بنابراین این نکته را مد نظر قرار بدهید. دقت داشته باشید که برای اخذ ویزای آلمان باید تمام مدارکتان کامل  باشد  در صورت ناقص بودن، نقص مدرک می خورید و درخواستتان رد می شود. اگر شخصی که خواستار ویزای آلمان است زیر۱۶  سال داشته باشد باید هم پدر و هم مادر او امضا کنند. البته اگر برگه ی راهنمای سفارت را بخوانید به راحتی می توانید ببینید که چه مدارکی لازم است و نیاز دارید، حواستان باشد که قوانین زود به زود تغییر می کنند پس حتما خودتان را در این مورد به روز نگه دارید.می توانید به این مطلب در وب سایت رسمی سفارت آلمان نیز مراجعه کنید.

چطور وقت سفارت آلمان بگیریم؟

برای گرفتن وقت سفارت آلمان می توانید آنلاین و از طریق ارسال ایمیل اقدام کنید. این کار باعث می شود تا نیازی به انتظارهای طولانی مدت در پشت درب های سفارت آلمان نباشد و دقت داشته باشید که این کار رایگان است و هیچ هزینه ای را برای شما در بر ندارد. در صورتی که وقت بگیرید و زودتر از وقت در جلوی سفارت باشید مجبورید تا آن زمان را منتظر بمانید و اگر دیرتر از وقتتان هم به سفارت بروید، باعث می شود تا وقتتان باطل شود.

برای این که بتوانید وقت سفارت آلمان را بگیرید حتما باید پاسپورت داشته باشید و بعد از اینکه بصورت آنلاین وقت را گرفتید باید در روز موعد برای مصاحبه به این سفارت بروید تا بتوانید ویزای آلمان  را بگیرید و در واقع از خدمات ویزا آلمان بهره مند شوید.

خدمات ویزا آلمان , وقت سفارت آلمان

چند نکته از سفارت آلمان

 • در اطراف سفارت موسسه ها و حتی افرادی دیده می شوند که ادعا می کنند با سفارت ارتباط دارند و می توانند شما را کمک کنند، دقت کنید که سفارت هیچ ارتباطی با افراد و موسسه های خارج از سفارت ندارد.
 • فرم تعیین وقت و درخواست ویزا رایگان است و نیاز به پرداخت هزینه ای ندارد.
 • مدارک باید کاملا درست و صادقانه باشند و هیچ ادعای دروغی در آن ها نباشد در غیر این صورت هیچ ویزایی برای شما صادر نخواهد شد.
 • در صورتی که وقت بگیرد نمی توانید آن را باطل کیند بنابراین بهتر است در این مورد دقت کنید و زمانی مراجعه کنید که مطمئن هستید در وقت تعیین شده می توانید به سفارت بروید.

هزینه خدمات ویزا آلمان

برای ای که بتوانید هزینه ی ویزا آلمان را پرداخت کنید باید آن را به صورت نقدی و به یورو بپردازید و پیشنهاد می کنیم که مبلغ را دقیقا همراه داشته باشید و پرداخت کنید. در ضمن این هزینه را فقط با اسکناس می توانید بپردازید و نمی توانید آن را با سکه پرداخت کنید.در زیر لیستی از قیمت های خدمات ویزا آلمان را مشاهده می نمایید. برای  دیدن اطلاعات کامل در مورد ویزای کار آلمان  و استفاده از خدمات ویزا کاری آلمان کلیک کنید.

ویزای ترانزیت نوع A

پایین ۶ سال: رایگان

بین ۶ تا ۱۲ سال: ۳۵ یورو

بالاتر از ۱۲ سال: ۶۰ یورو

ویزای شینگن نوع C

پایین ۶ سال: رایگان

بین ۶ تا ۱۲ سال: ۳۵ یورو

بالاتر از ۱۲ سال: ۶۰ یورو

ویزای طولانی مدت برای اقامت

پایین ۱۸ سال: ۳۰ یورو

بالای ۱۸ سال: ۶۰ یورو

چه مدارکی برای اخذ ویزای آلمان نیاز داریم؟

مدارک لازم برای استفاده از خدمات ویزا آلمان

برای این که بتوانید ویزای توریستی آلمان را داشته باشید باید مدارکی که در پایین گفته می شود را همراهتان داشته باشید، توجه کنید که حتما از مدارک کپی تهیه کنید چون باید به سفارت تحویل دهید با این وجود درآخر هم اصل مدرک و هم کپی ها به شما تحویل داده می شود.هم چنین برای دیدن اطلاعات کامل در مورد ویزای کار آلمان کلیک کنید.

 

 • ترجمه ی مدارک به زبان انگلیسی
 • شناسنامه
 • پاسپورتی که حتما اعتباری بیشتر از ۶ ماه داشه باشد.
 • کپی از تمامی صفحات پاسپورت که در آن ها مهر ویزا خورده است به علاوه ی صفحات اول تا پنجم
 • ۳ قطعه عکس رنگی با زمینه ی سفید، تمام رخ و با سایز ۴*۶
 • برگه ای که نشان دهد شما در مدتی که در آلمان هستید هتلتان را رزرو کرده اید و یا اینکه در آلمان صاحب خانه هستید.
 • منبع مالی: باید امکانات مالی تان در سطح مناسبی باشد (مقدار آن را حتما چک کنید) همچنین لازم است تا پرینت حساب بانکی تان را روی سربرگ انگلیسی و بصورت مهر شده تحویل سفارت بدهید.
 • بلیط هواپیمای رفت و برگشت
 • بیمه ی مسافرتی که در کشور آلمان نماینده ی معتبر داشته باشد با حداقل پوشش ۳۰ هزار یوور برای هر شخص.