اقامت پرتغال

اقامت دائم پرتغال :

امروزه، دریافت اقامت پرتغال موضوعی‌ست که ذهن بسیاری از هموطنان را به خود مشغول کرده است. به دلیل حضور پرتغال در اتحادیه‌ی اروپا و حوزه‌ی شنگن، شرایط آب و هوایی خیلی خوب، و هزینه‌های بسیار مناسب زندگی در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی، مهاجرت به پرتغال از گزینه‌هایی‌ست که متقاضیان فراوانی را به سوی خود جلب نموده است. شرکت سحر گلستان مفتخر است، در ادامه‌ی فعالیت‌ها و سوابق درخشان خود در امور مهاجرتی و گردشگری، هموطنان عزیز را در فرآیند مهاجرت به پرتغال یاری نماید. در ادامه، ضمن معرفی مختصر کشور پرتغال، به توصیف شرایط اقامت و انواع ویزاهای مهاجرتی این کشور که درخواست آنها از طریق سحر گلستان امکان‌پذیر است پرداخته‌ایم. همچنین، شرایط افتتاح حساب در بانک‌های پرتغال، که یکی از خدمات ویژه‌ی سحر گلستان است، در این مقاله توضیح داده شده است.

پرتغال؛ سرزمینی شاد و دوست‌داشتنی :

پرتغال کشوری در جنوب غربی اروپاست. پایتخت آن لیسبون و زبان رسمی آن پرتغالی‌ست که از شاخه‌ی زبان‌های رومی‌تبار است. جمعیت این کشور نزدیک به ۱۱ میلیون نفر است که ۵۲ درصد آن را زنان و ۴۸ درصد آن را مردان تشکیل می‌دهند. در سال ۲۰۰۷ نزدیک به ۳۵۰ هزار نفر از جمعیت این کشور مهاجرین قانونی بودند. واحد پول پرتغال یورو است. این کشور از اعضای اتحادیه اروپا و ناتو است و شیوه‌ی حکومتی آن جمهوری پارلمانی‌ست. پرتغال کشوری بسیار توسعه‌یافته به‌شمار می‌آید. دین مردم این کشور مسیحیت از شاخه کاتولیک رومی‌ست.

پرتغال غربی‌ترین کشور سرزمین اصلی اروپاست و خاک پرتغال به همراه تنها همسایه‌ی خود اسپانیا شبه‌جزیره ایبری را تشکیل می‌دهد. پرتغال از سوی غرب به اقیانوس اطلس محدود شده‌ است و دو مجمع‌الجزایر آزور و مادیرا واقع در این اقیانوس نیز بخشی از خاک پرتغال هستند. پرتغال کشوری کوچک است که در حاشیه‌ی غربی شبه جزیره‌ی ایبری یعنی پائین‌ترین بخش جنوب غربی اروپا قرار دارد. این سرزمین را می‌توان دنباله‌ی فلات مرتفع مرکزی اسپانیا دانست که هرچه به طرف دریا پیش می‌رود، ارتفاعش کم و کمتر می‌شود. سواحل غربی و جنوبی آن را اقیانوس اطلس فرا گرفته و در شمال و شرق آن کشور اسپانیا قرار دارد.

صنایع عمده‌ی پرتغال عبارت است از ماهیگیری، شراب‌سازی، مصنوعات چوب‌پنبه‌ای، و آمادن غذا و ساردین. کشتی‌های ماهیگیری آنان برای صید ماهی تا سواحل نیوفاوندلند (یکی از ایالت‌های کانادا) و ایسلند پیش می‌روند و حداکثر بهره‌برداری را از دریا به عمل می‌آورند. شراب را در سرداب‌های کارخانجات شراب‌سازی در اوپورتو نگهداری می‌کنند تا کهنه شود. امروز قسمت عمده‌ی چوب‌پنبه‌ای که در جهان مصرف می‌شود از درختانی که در جنوب رود تاگوس می‌روید به‌دست می‌آید.

پرتغال از نظر قومی کشوری یک‌دست است و نزدیک به ۹۷ درصد از مردم آن را پرتغالیان تشکیل می‌دهند. در تمامی کشور زبان پرتغالی رایج است و تنها در روستاهای پیرامون «میراندا دو دورو» گویشی از زبان آستوری به نام می‌راندی صحبت می‌شود که آن هم از گویش‌های رومی‌تبار است. گویش می‌راندی در پرتغال به عنوان یک زبان اقلیتی رسمیت دارد. بیشتر جمعیت پرتغال کاتولیک رومی هستند. امید به زندگی در پرتغال برای مردان کمی بیش از ۷۴ سال و برای زنان نزدیک به ۸۲ سال است.

پرتغال، با تابستان‌های طولانی و گرم خود و یکی از طولانی‌ترین و زیباترین مرزهای ساحلی جهان، نظر عاشقان گرما و نور دلپذیر خورشید را به خود جلب کرده است. یکی دیگر از دلایل درخواست بالای اقامت پرتغال فرهنگ گرم و صمیمی پرتغالی‌ست که حول محور خانواده و دوستی‌های صمیمانه متمرکز شده است. علاوه بر این، هزینه‌های اقامت پرتقال و زندگی در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپائی بسیار مناسب است.

ویزای طلایی پرتغال (Golden Visa)

ویزای D2 – ویژه‌ی کارآفرینان

 

 ویزای D7 – ویژه‌ی بازنشستگان و مستمری‌بگیران

 

ویزای D7 – ویژه‌ی صاحبان املاک

 

افتتاح حساب بانکی در کشور پرتغال

 

 اقامت پرتغال سحر گلستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *