جاذبه های گردشگری باکو

باکو

شکوفایی باکو از دهه ی گذشته تنها به آسمان خراش های آن ختم نمی شود، بلکه مراکز خرید بزرگ و لوکس در مرکز شهر نیز خودنمایی می کند. بسیاری از مارکهای معروف هستند که در این مراکز خرید به چشم می خورند. در این مراکز خرید علاوه بر خرید کردن، می توانید به تماشای فیلم و یا غذا خوردن هم بنشینید.


مرکز خرید 28 باکو
بعد از نزدیکترین ایستگاه مترو به نام 28 مه نامگذاری شده است. در یکی از مناطق پر جنب و جوش باکو واقع شده است. این مرکز خرید ارائه دهنده ی حدود 70 مارک های بین المللی و محلی و 16 کافی شاپ ها و رستوران ها، 28 سینما است.پارکینگ آن دارای 350 ظرفیت در دسترس است.


. مرکز خرید پارک بلوار باکو
واقع شده در بلوار معروف باکو و مکانی مناسب برای خرید، زیرا با یک تیر می توان چند نشان زد. در یک روز هم می توانید از ساحل جذاب دریای خزر، تور قایقی و ورزش و سرگرمی های آبی لذت ببرید و هم سری به مرکز خرید بزنید. بزرگترین هتل های باکو نیز در نزدیکی این مرکز خرید واقع شده است. این مرکز در سال 2010 افتتاح شد و به سرعت در میان مردم محبوب شد. حدود 550 فضای پارکینگ، 6 سالن سینما و در 4 طبقه است.

به اشتباه می افتید که آیا به آسیا سفر کرده اید یا اروپا!
جمهوری آذربایجان از نظر جغرافیایی در آسیا واقع شده است، اما زمانی که در مرکز آن یعنی شهر باکو قرار میگیرید، با چشم اندازی مدرن روبرو می شوید که برگرفته از اروپا است. با وجود اینکه کشوری مسلمان نیست اما حجاب و روسری زیاد نخواهید دید. با این حال همه از لباس های مناسب استفاده می کنند. در سفر بازدید از حومه ی شهر را فراموش نکنید. با املاک بزرگ، زیبا با درب های رنگی روبرو خواهید شد، گویی که در باغ های محلی هستید.مردم آذری بسیار مهمانواز هم هستند. قطعا شما را به خوردن یک فنجان چای و تنقلات در جمع خانوادگی خود دعوت خواهند کرد.

خود را برای دیدن دین های مختلف آماده کنید
جمهوری آذربایجان به صورت عمده یک کشور مسلمان است. اما انتظار نداشته باشید که مردم زیادی را با پوشش ببنید، مگر اینکه گردشگران عرب باشند. در جمهوری آذربایجان ترکیبی بزرگی از ادیان وجود دارد، زرتشتیان باستان آتش پرست، مسلمان، مسیحی، کاتولیک، هندو و … همه چیز برای همه وجود دارد. احترام گذاشتن را فراموش نکنید.


قطعا غذاهای مادرتان را فراموش خواهید کرد
در باکو،وجود رستوران با منوی انگلیسی بسیار کم است، به طوری که هر وعده ی غذایی می تواند یک ماجراجویی جدید باشد. تا زمانی که غذا بر روی میز قرار نگیرد،نمی دانید که چه چیزی خواهید خورد. مواد غذایی با طعم سنتی و فوق العاده با قیمت مناسب، شما را شگفت زده خواهد کرد.


تفرجگاه اروپایی
زیبا و سبز و بزرگ با نسیمی خنک از سوی دریا، این بلوار یکی از پرطرفدارترین ها در باکو است. حدود 3 کیلومتر در امتداد حاشیه دریای خزر که میدانهای تاریخی و معروف باکو به نام های پرچم ملی و آزادی را به یکدیگر متصل می کند.
بازدید از کوه آتش
بیشتر شبیه تپه است تا کوه اما بسیار جذاب و خیره کننده است. با توجه به افسانه های محلی، دیواره های آتشین تا 33 فوت می باشد که توسط یک چوپان روشن شده و با توجه به جریان گاز روشن مانده است. مارکو پلو این شعله های آتش را در قرن 13 کشف کرد. این کوه آتشین دارای نمایی خیره کننده در شب است.

آژانس سحر گلستان برگزار کننده مستقیم تور زمینی باکو از گرگان
با اتوبوس های  VIP  تک صندلی و مانیتور دار
به همراه لیدر مجرب همراه از گرگان
09115099322
09111719322
01732325881 – 83

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *