جاذبه های گردشگری روسیه

جاذبه گردشگری مسکو

جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ

 

 

مسکو
مسکو پایتخت و پرجمعیت ترین شهر کشور روسیه می باشد . این شهر با جمعیتی بیش از 13 میلیون نفر ، بزرگترین شهر در قاره اروپا و یازدهمین شهر پر جمعیت دنیا است . مسکو از مهمترین مراکز سیاسی ، اقتصادی ، مذهبی ، تاریخی ، آموزشی ، مالی و ترابری فدراسیون روسیه به شمار می رود . این شهر در کنار رود مسکو و در ناحیه مرکزی فدرالی در روسیه اروپایی واقع شده است . کاخ کرملین ، قلعه ای باستانی در این شهر است که محل زندگی رئیس جمهور روسیه و استقرار قوه مجریه این کشور است .
4 فرودگاه بین المللی ، 9 ایستگاه راه آهن و مترو که یکی از عمیق ترین تونل های دنیاست ، در این شهر قرار دارد . مترو مسکو با 185 ایستگاه بعد از مترو توکیو ، بیشترین مسافران را در بین سیستم های مترو دنیا دارد . کلان شهر مسکو از نظر دارا بودن موسسات علمی ، ورزشی و آموزشی از رتبه خوبی در سطح جهان برخوردار است ، به طوری که بیشترین امکانات ورزشی را در کل جهان به خود اختصاص داده است .

معنی نام مسکو
نام شهر مسکو برگرفته از نام رود موسکوا می باشد . در روسی قدیم آن را گراد ماسکوف ، به معنی شهر کنار رود مسکو می نامیدند . اولین اشاره به نام این شهر در سال 1147 دیده می شود ، زمانی که «یوری دولگوروکی» شاهزاده «ناوگورود – سورسکی» را با این جمله دعوت کرد : «ای برادر ، نزد من آی ، به مسکو.»

آب و هوا مسکو
مسکو دارای اقلیم قاره ای مرطوب با زمستان های سرد و طولانی و تابستان های گرم و کوتاه می باشد .

توسعه مسکو
مرکز تجارت جهانی مسکو یکی از بخش های جدید موسکو است و هدف آن ایجاد یک منطقه تجاری در تمام اروپای شرقی است . این پروژه از سال 1992 شکل گرفت و یک فضای مرکز تجاری تفریحی بزرگ را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد . برج فدراسیون که در سال 2016 افتتاح شد ، بلندترین برج اروپاست . همچنین علاوه بر موارد ذکر شده ، در پروژه پیشرفت مسکو ، ایجاد یک پارک آبی و امکانات تفریحی ، توسعه کسب و کار و شبکه حمل و نقل و گسترش فضای اداری در دستور کار قرار دارد .
مسکو دارای 5 فرودگاه است که 4 عدد از آنها بین المللی هستند . فرودگاه بین المللی شرمتیوو بیشترین تعداد مسافر خارجی را دارد و 60% کل مسافران کشور های خارجی از این فرودگاه وارد مسکو می شوند .
متروی مسکو سامانه قطار های شهری کلان شهر مسکو است . مترو مسکو با داشتن 12 خط فعال ، 180 ایستگاه و مسیری به طول 298 کیلومتر ، یکی از قدیمی ترین خطوط متروی شهری در جهان است . متروهای این شهر بسیار عمیق هستند و پله برقی هایی به طول بیش از 100 متر ، مردم را حمل می کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *