ایتالیا

همه چیز درباره ویزای ایتالیا :

ایتالیا ، این چکمه ی زیبا و دوست داشتنی

 

ایتالیا با نام رسمی جمهوری ایتالیا , کشوری در اروپای جنوبی است که در کنار یونان مهد پیدایش تمدن فرهنگ غربی بوده است.این کشور از شمال با فرانسه , اتریش و سویس و تا جنوب مانند شبه جزیره کشیده شده است.جمعیت ایتالیا 60 میلیون نفر و ششمین کشور پر جمعیت اروپا می باشد. پایتخت این کشور رم می باشد. نکتــه جالــب در مــورد نقشــه کشــور ایتالیــا ایــن اســت کــه نقشــه ایــن کشــور شــبیه چکمــه می باشــد. واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی آن ایتالیایی است. در واقـــع، ایتالیـــا نقـــش بزرگـــی در ارتـــش اروپایـــی و جهانـــی دارد. ایـــن کشـــور قدرت منـــد، از لحـــاظ سیاســـی، اجتماعـــی و اقتصـــادی، در کنـــار کشـــورهای انگلســـتان، فرانســـه، آلمـــان و روســـیه قـــرار می گیـــرد. در آخـــر بایـــد بـــه ایـــن نکتـــه اشـــاره کـــرد کـــه ایتالیـــا ســـطح ســـواد بالایـــی دارد. 90 درصد مردم ایتالیا مسیحی کاتولیک هستند و بقیه مردم یهودی و مسلمان هستند.

پایتخت ایتالیا ،  رم به بزرگترین موزه بدون سقف در جهان معروف است. اطراف شهر با معماری و خرابه های باستانی پوشیده شدند، رم در کنار معماری زیبایش، پر از افسانه و قصه است که می توانید با آنها سرگرم شوید به طور مثال می توانید به آب نمای تروی (Fontana di Trevi) بروید از بالای شانه سمت چپ اتان با دست راست سکه ای داخل اب بیاندازید افسانه ها به شما می گویند در صورتی که سکه شما به آب بیفتد شما دوباره به رم سفر خواهید کرد.
شجاع باشید و دستان را داخل دهان مجسمه بوکادلاوریتا (Bocca della Verità) قرار دهید و حقیقت را بگویید چرا که طبق افسانه ها اگر شما دروغ بگویید مجسمه دست شما را گاز می گیرد !!! از دیگر جاذبه های گردشگری رم:
کلوسئوم: آمفی تئاتر با معماری بی نظیر که یادآور نبردهای گلادیاتورهاست و نمادی از شکوه امپراتوری رم است،
موزه واتیکان: یکی از برترین موزه های جهان است که کلیسای سیستین و مقبره پاپ های گذشته را می توانید در این موزه مشاهده کنید و از دیوار ها و نقاشی های مذهبی و معروف مانند داستان زندگی حضرت عیسی و موسی، آفرینش آدم که از شاهکارهای میکل آنژ هستند لذت ببرید.
کلیسای سنت پیتر: بزرگترین کلیسای دنیا که مشهوریت و زیبایی اش را مدیون میکل آنژ است.

خذ ویزا ایتالیا برای سفر به ایتالیا الزامی است. در هنگام مراجعه به سفارت، برای درخواست ویزا باید مدارک لازم را با خود ببرید. پس باید بدانید که سفارت ایتالیا در کجا قرار دارد، چگونه باید از آن ها وقت قرار ملاقات بگیرید و چه مدارکی را باید از قبل آماده کنید. با خواندن این پست اطلاعات لازم جهت دربافت ویزای ایتالیا را پیدا می کنید پس در ادامه سحر گلستان را همراهی کنید.

سفارت ایتالیا کجاست؟

سفارت ایتالیا در تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۶۸/۷۹ واقع شده است.شماره تلفن: ۶۶۷۲۶۹۵۵-۰۲۱ و ۶۶۷۲۶۹۵۶-۰۲۱

بخش کنسولی سفارت ایتالیا

اداره کنسولی سفارت ایتالیا در تهران، خیابان جردن، خیابان نلسون ماندلا (بلوار آفریقای سابق)، بن بست فرزان شرقی، پلاک ۱۵ واقع شده است.

شماره های تلفن 

  • دفتر ویزا: ۸۸۱۹۰۱۶۰-۰۲۱
  • دفتر امور کنسولی: ۸۸۷۸۳۴۹۸-۰۲۱

ساعات کاری اداره کنسولی

اداره کنسولی ایتالیا یک شنبه‌ها از ساعت ۸ الی ۱۳ و دوشنبه تا جمعه از ساعت ۸ الی ۱۴ باز و در روزهای جمعه و شنبه تعطیل است.

ساعات کاری دفتر تایید مدارک

دفتر تایید مدارک سفارت ایتالیا روزهای دوشنبه تا پنج ‌شنبه از ساعت ۸ صبح تا ۱۱ ظهر باز است.

گرفتن وقت سفارت ایتالیا

برای درخواست ویزا باید از قبل وقت بگیرید و این کار را میتوانید با در دست داشتن پاسپورت و تکمیل فرم مربوطه و مراجعه به همکاران ما در آژانس مسافرتی سحر گلستان انجام دهید.
توجه داشته باشید که دلال ها و افراد سودجو زیادی در زمینه گرفتن وقت سفارت فعالیت دارند.اطمینان به این افراد علاوه بر اینکه هزینه و وقت شما را هدر میدهد بلکه در زمان مراجعه شما به سفارت ، با شما  بعنوان مجرم و متخلف برخورد کرده و این یک امتیاز منفی برای پاسپورت شما محسوب میشود.

 

نکاتی ضروری درباره درخواست ویزای ایتالیا

اگر خانوادگی سفر می‌کنید، برای هر کدام از اعضا باید مجزا فرم ویزای ایتالیا را پر کنید. باقی موارد این مدارک هم تا حد امکان برای هر نفر باید به صورت جداگانه تهیه بشود. تمام افراد بالای ۱۲ سال انگشت‌نگاری می‌شوند.
از کلیه‌ی مدارک مورد نیاز برای ویزای ایتالیا باید یک فتوکپی هم داشته باشید. اصل مدارک به شما بازگردانده می‌شود و کپی آن‌ها برای بررسی نزد بخش ویزای سفارت ایتالیا می‌ماند.

زمان و هزینه صدور ویزای ایتالیا

بررسی اولیه‌ مدارک به منظور صدور ویزای ایتالیا معمولا دو هفته طول می‌کشد. در این مدت گذرنامه شما پیش سفارت ایتالیا باقی می‌ماند. سفارت پس از دریافت مدارک به شما رسید می‌دهد و در این رسید تاریخ و زمان مراجعه به سفارت برای پاسخ نهایی ذکر شده است. هنگام مراجعه مجدد لازم است که این رسید را همراه داشته باشید. قیمت ویزای ایتالیا ۶۰ یورو است که زمان ارائه‌ مدارک به صورت نقد در سفارت ایتالیا پرداخت می‌کنید. این مبلغ بابت بررسی درخواست و مدارک شماست و در هیچ حالتی سفارت این مبلغ را برنمی‌گرداند.

 

راهنمایی جهت خرید بلیط هواپیما به ایتالیا :

در حال حاضر خطوط هوایی ایران ایر و ماهان و آلیتالیا پرواز های مستقیم به شهرهای ایتالیا ارائه می دهند همچنین امکان پرواز با خطوط هواپیمایی ترکیش و پگاسوس و اکراین و امارات و آذربایجان و … نیز به شهرهای کشور ایتالیا وجود دارد جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت بلیط – روزها و ساعت حرکت و طول پرواز و … می توانید به صفحه بلیط هواپیما ایتالیا سایت مراجعه نمائید .

مدارک مورد نیاز سفارت ایتالیا

پرسشنامه سفارت ایتالیا

فرم مشخصات فردی ایتالیا

عکس سفارت ایتالیا

دعوت نامه ایتالیا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *